Menu

برای خرید محصولات با ما تماس بگیرید.

Menu

فیلترها

توسعه دهندگان :
فیلتر نتایج

چراغ ریلی و فروشگاهی

فیلتر توسط
 • کشور سازنده: ایران
 • گارانتی: 60 ماه
 • نوع نصب: نصب روکار
 • 0 تومان (بدون مالیات)
  کد محصول : A132 کشور سازنده : ایران جنس بدنه محصول : آلمینیوم نوع نصب : روکار  نیاز به زیرسازی : خیر چرخش : 360
 • کشور سازنده: ایران
 • جنس بدنه: آلومینیومی
 • گارانتی: 60 ماه
 • 0 تومان (بدون مالیات)
  کد محصول :AG106 کشور سازنده : ایران جنس بدنه محصول : آلمینیوم نوع نصب : روکار  نیاز به زیرسازی : خیر چرخش : 360
 • کشور سازنده: ایران
 • برند: سفارشی نورابین
 • جنس بدنه: آلومینیومی
 • 0 تومان (بدون مالیات)
  کد محصول :A616 کشور سازنده : ایران جنس بدنه محصول : آلمینیوم نوع نصب : روکار  نیاز به زیرسازی : خیر چرخش : 360
  نمایش 1 تا 3 از 3 مورد

  چراغ ریلی 

  چراغ ریلی از جدیدترین فناوری ها در زمینه صنایع روشنایی محسوب می شود، که توانسته علاوه بر تامین روشنایی موثر باعث افزایش درخشش در فضا شود. چراغ ریلی در  جذاب به نظر رسیدن فضا نقش موثری دارد. افراد با استفاده از چراغ های ریلی به راحتی می توانند نور مورد نیاز محیط را تنظیم کنند. به علاوه قادرند با قابلیت چرخش و تنظیم نور دهی نور را در محل های مورد نظر هدایت کنند. قابلیتی که کمک خواهد کرد که از فضای زیبا با نور متناسب و مطلوب بهره مند شد. منابع نور بر روی یک ریل در یک مسیر قرارخواهند گرفت به صورتی که چراغ ها در یک ردیف در کنار یکدیگر باشند. این ریل ها علاوه بر تحمل وزن چراغ می توانند شرایط انتقال برق را ایجاد کنند. برای حرکت دادن چراغ ها از ریل کمک گرفته می شود.


   از جمله تفاوت مهم این سیستم با سیم کشی مستقل این است که کلیه چراغ ها در یک ردیف انرژی مورد نیاز خود از ریل قرار خواهند گرفت. عملکرد و انعطاف بسیار مناسبی جهت تابش نور به وجود می آید که کاربر به راحتی می تواند در زمینه روش های متنوع نور پردازی اقدام کند. ریل هایی که قابل نصب بر روی زمین، دیوار و سقف هستند و قابلیت تاباندن نور به سطوح مختلف را دارند. برای انتخاب چراغ ریلی باید به مواردی مانند مساحت مورد استفاده، سوژه مورد نظر برای نور پردازی، رنگ و نور دلخواه و نیز مقدار هزینه توجه ویژه ای شود.

    چراغ ریلی را می توان در فضاهای مختلف مانند فروشگاه ها، گالری ها و موزه ها استفاده کرد. سیستم نور پردازی به واسطه چراغ های ریلی می تواند برای تابش نور موضعی بر روی المان خاص کاربرد داشته باشد. چراغ هایی که در جهات مختلف قابل چرخش هستند و برای هر مکان خاص نور ویژه ای را منتشر می کنند.

   چراغ های ریلی در ریل خود به چپ و راست قابل حرکت هستند و با چرخش 360 درجه ای در جای خود می توانند نور و روشنایی دلخواه ایجاد کنند. 

  مزیت های استفاده از چراغ ریلی 

  این چراغ ها با نور انعطاف پذیر و با توجه به نیاز های خاص فضا تامین می شوند. با امکاناتی چون قابلیت چرخش و تنظیم نوردهی می توانند نور را به سمت محل های مورد نیاز هدایت کنند. همچنین نور متناسب و مطلوب با فضا می تواند محیط را به شکل منحصربه فرد و جذاب تزیین کند.

   با استفاده از تکنولوژی led پیشرفته مصرف برق را به شدت کاهش می یابد. مصرف انرژی پایین باعث خواهد شد که هزینه های برق نیز کاهش چشمگیری داشته باشد. از دیگر فواید مهم استفاده از این چراغ ها سهولت در تغییر نور پردازی فضای مد نظر می باشد. این قابلیت به شما این امکان را خواهد داد، که با تغییر نیازها و سلیقه ها نور را به شکل متنفاوت تنظیم کرد. 

  با جدیدترین تکنولوژی ها که در چراغ های ریلی تعبیه شده می توان به راحتی به روزرسانی های لازم را انجام داد. چراغ های ریلی با بهره مندی از ویژگی های مانند انعطاف پذیری، طراحی زیبا، کارایی در مصرف انرژی و به روز رسانی در شیوه نور پردازی مزیت های قابل توجهی در مقایسه با دیگر روش های روشنایی دارند. 

  اجزای تشکیل دهنده چراغ ریلی 

  استفاده از مدل های نوری مختلف برای چراغ ریلی فراهم است، به صورتی که می توان از انواع لامپ های smd و led  و یا sob در آنها استفاده کرد. در نصب چراغ ها توجه به مواردی مانند میزان شدت نور و روشنایی از مهم ترین نکات برای انتخاب به شمار می روند.

   فاصله چراغ از دیوار و میزان روشنایی ایجاد شده، از نکات مهم محسوب می شوند. زاویه تابش نور و کنار شدت نور ایجاد شده از دیگر عوامل مهم است. چراغ ریلی دارای تجهیزات و دیگر اجزای منحصر به فرد می باشد. این اجزا شامل پایه ها؛ اتصالات چراغ ها می شود. برای مثال چراغ ها اجزای تشکیل دهنده اصلی به شمار می روند.

   در هنگام انتخاب چرا باید به مواردی توجه کرد. ابتدا باید منابع تامین کننده نور کلی محیط را نظر گرفت. سپس به مواردی مانند متراژ فضا و ارتفاع سقف توجه خاصی نمود. هرچه سقف کوتاه تر باشد می توان از چراغ ریلی ساده تر استفاده کرد. همچنین چراغ ریلی قابلیت نصب بر روی دیوار نیز دارد. 

  در این صورات نحوه نورپردازی و جهت آن نیز متفاوت است. چراغ های ریلی از ترکیب نور سفید و زرد رنگ به وجود می آیند، تا در نهایت نور مناسبی را ارائه کنند. چراغ ریلی برای اماکنی مانند گالری جواهرات یا بوتیک با روشنایی زرد یا آفتابی توصیه می شود. ریل ها و اتصالات: ریل ها از دیگر اجزای سازنده چراغ های ریلی بوده، که در رنگ ها و ابعاد مختلفی ارائه می شوند. کاربران می توانند متناسب با شرایط از آنها استفاده کنند.

   پایه ها: پایه ها موجب اتصال مستقیم لامپ ها به ریل خواهند شد و در دو نوع طراحی شده اند. دسته اول پایه هایی بوده و قابلیت اتصال لامپ را دارند. اما دسته دوم گروهی که پایه ولامپ به صورت ترکیب بر ریل قابل نصب هستند. به علاوه در ابعاد و شکل های مختلف ارائه می شوند. سیم کشی: سیم کشی های چراغ های ریلی هم مانند دیگر روشنایی ها صورت می گیرد. روشنایی ها این چراغ ها با استفاده از ریموت وجود دارد. به علاوه با استفاده از کلیدهای معمولی، خاموش یا روشن این چراغ ها قابل تنظیم می باشد.

   چراغ ریلی در بازار با تنوع بسیاری روبرو است. این نوع از چراغ ها قابلیت نصب روی زمین، سقف و دیوار به صورت روکار؛ توکار و آویز دارند. همچنین قابلیت چرخش 360 درجه منبع نور برای روشنایی همه فضاها بهره مند هستند. این چراغ نصب راحت و آسانی داخل ریل دارد. به علاوه در هر شکل و با هر اندازه ای در هرمکان مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع بالا و قدرت تطبیق پذیری آنها با نیاز پروژه هماهنگی دارد. در تولید نور با کیفیت و زیبا در فضا موثر است. در سال های اخیر چراغ ها ریلی در فروشگاه ها و فضاهای تجاری مورد استفاده زیادی قرار گرفته اند. با استفاده از چراغ ریلی می توان نور را بر روی محصول دلخواه تنظیم ودر زمان مورد نیاز جابه جا کرد.

   با بهره مندی از انواع چراغ های ریلی از 15 وات تا 60 وات در مواقع لازم نور را زیاد و یا کم کرد. به صورتی که مصرف انرژی و هزینه بهینه داشته و نیز نور در فروشگاه را به خوبی تامین کرد. در فضاهای با ارتفاع سه متر استفاده از چراغ ریلی 60 وات در فروشگاه می تواند بهترین گزینه نورپردازی باشد. 

  در انتخاب چراغ ریلی باید به چه موارد دقت شود 

  شاخص نمود رنگ یا CRI میزان شباهت رنگ اجسام زیر نور چراغ به رنگ واقعی آنها می باشد. هرچه میزان این شاخص بالاتر بوده، اجسام می توانند رنگ نور شفاف تر و واقعی تری دارد. CRI برای انجام نور پردازی فروشگاه ها، فضاهای تجاری و گالری ها مهم است. زیرا در این فضاها نمایش رنگ ها باید در حد امکان حقیقی به نظر آید. در انتخاب چراغ ریلی مورد نظر از چراغی با CRI بیشتر از 90 می توانید بهره مند شوید.

   وجود سوسو در نور خروجی با چشمک زن موجب خواهد شد، تا افراد در فضای نور پردازی با مشکلاتی چون خستگی چشم و یا سردرد مواجه شوند. لذا تا حدالاامکان باید از چراغ ریلی بدون چشمک استفاده کرد. کیفیت هیت سینک با طول عمر چراغ ریلی مستقیم مرتبط است. در چراغ با کیفیت گرمای ایجاد شده توسط چراغ به بدنه منتقل می شود و در سطح بدنه نیز پخش می گردد، تا اجزای داخلی از حرارت و کاهش طول عمر در امان باشد. 

  چراغ های ریلی به علت نصب بر روی ریل های مخصوص و قابلیت چرخش 360 درجه به راحتی قابلیت استفاده و هماهنگی با طراحی ها و معماری مختلف داخلی به شمار می آید. باید توجه کرد این لامپ مخصوص به کارگیری در محیط داخلی می باشد و انعطاف بالایی در هنگام نصب و نور پردازی برای کاربران فراهم خواهد آورد. این چراغ ها قابلیت چرخش 360 درجه در محور x و چرخش 180 درجه ی در محور Y محسوب می شوند. 

  بدین صورت می توان به نور پردازی درست دست یافت. لامپ های ال ای دی در چراغ های ریلی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما به دلایلی می توان برای روشن کردن فضا از آن ها استفاده کرد. لامپ های ال ای دی نور نقطه ای همانند { نور چراغ قوه }  ایجاد خواهد کرد و می توان آن ها را برای روشن کردن نقطه ای تابلو یا لباس ها به کار بست. در خرید لامپ led عدد CRl مفید است. چراغ های smd قابلیت پخش نور غیر نقطه ای و نسبتا پخش دارند. این نوع لامپ سایه روشن ایجاد نکرده و برای روشن کردن فضا بیشتر از آن استفاده می شود.

   لامپ های cob روشنایی هایی بوده، که می توانند بین دو ور قبلی را ایجاد کنند. این لامپ دارای رفلکتور درون خود برای بازتاب بیشتر نور است به طوری که توانایی ایجاد نوری با لبه های تیز دارد.

  نحوه نصب 

  هر چراغ نیاز به سیم کشی جداگانه نخواهد پیدا کرد. یک ریل سرتا سری به دیوار یا محل نصب پیچ  می شود. سیم کشی شده و تمامی چراغ ها برق و انرژی را از همان یک سیم دریافت خواهند کرد. چراغ ها قابل اتصال دریک مسیر هستند، اما ویژگی بارز آنها قابل تنظیم بودن آن هاست. دو چراغی که در کنار هم نصب می شوند یکی قادراست سمت چپ و دیگر سمت راست را نور پردازی نماید.

   

  لامپ ها بر روی پایه های قابل چرخش قرار داده می شوند. این ویژگی در فروشگاه ها، مغازه ها؛ نمایشگاه ها و مکان های کوچک و بزرگ اهمیت زیادی دارد. زیرا نیازی به آن نیست که در هر گوشه چراغی جداگانه برای نور پردازی نصب گردد. تنها می توان با تنظیم جهت به نور ایده آل دست بافت. شدت نور و خاموش روش شدن چراغ ها با استفاده از ریموت انجام می پذیرد.

   همانطور که قبلا به آن پرداختیم چراغ های ریلی بر روی دیوار، سقف و زمین قابل نصب هستند. نکته ای که حائز اهمیت است که ریل ها توانایی تحمل وزن لامپ های مورد نظر را داشته باشند. به علاوه محل زاویه ای که ریل ها نصب خواهند شد باید  نور را در محل دلخواه منتشر کند.  

  ادامه مطلبShow less

  فهرست

  وبلاگ

  تماس با ما

  یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

  ورود به سیستم

  یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

  ورود به سیستم